Jan Macák, spíše známý jako MenT, se stal jedním z nejslavnějších českých youtuberů už v mladistvém věku. Na YouTube má již přes 1.000.000 odběratelů.
MenT publikoval své první video v listopadu roku 2009, když mu bylo teprve 12 let. Začínal tvorbou herních videí s kamarády, hlavně ze hry Minecraft. Velmi úspěšnou sérií herních videí, které natočil, byly Pasti na blbečky. Často natáčí videa s ostatními youtubery, např. s Gejmrem, Tomášem Šedivým (TomCatem) nebo s Jirkou Králem.MenT je zakladatelem Minecraftové skupiny MineMovies – jedná se o největší skupinu českých a slovenských youtuberů. Mezi MenTovu tvorbu patří např. ModPack Čarovný Minecraft, Cesta pro beacon nebo Adventní mapy. V roce 2012 založil druhý kanál s vlogy, kam dává videa z cest a různých zážitků. Když dosáhl hranice 400 tisíc odběratelů, tak natočil challenge, kde pojídal škorpiona. 
Rodák z Pardubic Jan Macák sbírá boty, má rád zelenou barvu a čokoládu.
(Zdroj: celebwiki.blesk.cz)

Z Malucha MENTMOBILE

Na 20. května 2017 jsme připravili dětský den s programem pro celou rodinu – akci jsme pojmenovali BARTH Day.
Chtěli jsme, aby si každý přišel na své a aby se na akci jen tak nezapomnělo a tak jsme pozvali youtubera MenTa, se kterým jsme potají začali pracovat na speciálním brandingu jeho nově pořízeného auta.

FIAT 126 alias FIAT Maluch

Fiat Maluch je v dnešní době spíše "zajímavé vozítko" než bezpečný a moderní dopravní prostředek. A zajímavé auto je to, co jsme potřebovali.
Bylo ale zajímavé dostatečně? Pro nás rozhodně ne. Chtěli jsme vytvořit něco bizarního. Proto jsme společně vymysleli projekt Zlatý Maluch – nový MENTMOBILE. Naměřili jsme Malucha a objednali jsme 15 metrů speciální zlaté fólie – té nejlesklejší. Jedná se o speciální fólii s kanálky pro snazší instalaci – skrze kanálky se lehko vytlačuje vzduch. I když má náš tým na polepy aut hluboké zkušenosti, strávil lepením Malucha značné množství času. Přeci jenom se jedná o staré auto se spoustou záhybů na karoserii a s větracími průduchy a dalšími složitými tvary. Zlatá fólie je navíc tužší než klasické fólie a její instalace tak byla složitější. Největším oříškem byly blatníky, kde se musela fólie nahřívat horkovzdušnou pistolí tak, aby se více roztáhla a dostala se do prolisů.