Na akci BARTH Day se Vám také představí vůz, který bude s týmem BARTH Racing absolvovat nejtěžší rallye světa, Rallye Dakar 2018.

ŠKODA KODIAQ

Značka ŠKODA vyšle na Rallye Dakar 2018 nové SUV KODIAQ, který Vám dokáže, že nejtěžší rallye světa zdolá pouze v sériové výbavě. Doprovodný vůz se dostane do Jižní Ameriky spolu s jeho budoucím řidičem, moderátorem Vlastou Korcem a youtuberem Honzou Macákem, kteří jsou členy českého závodního týmu BARTH Racing.

A proč zrovna ŠKODA?

Myšlenka Škody KODIAQ v roli doprovodného vozu nevznikla náhodou. „Pátrali jsme, zda někdy v minulosti vůz značky ŠKODA jel za český tým Dakar, třeba v roli doprovodného auta. A když jsme žádnou takovou informaci nenašli, tak jsme se rozhodli, že je čas to změnit,“ říká šéf týmu BARTH Racing Michal Burkoň.

KODIAQ musí zdolat 10.000 km dlouhou a náročnou trasu vedoucí přes Peru, Bolívii a Argentinu, kde jeho schopnosti prověří prašné cesty, solné pláně, bahno či písek. Vůz se podívá do nadmořských výšek až 4.500 metrů. Budeme držet pěsti verzi s motorem 2.0 TDI o výkonu 140 kW, s pohonem 4x4 a automatickou převodovkou DSG. Jinými slovy nejsilnější verze nabídky.

Branding vozů

Polep vozů, které pojedou na Dakar 2018, zajistila reklamní agentura BARTH Media.